Česká rodinná firma HEATON dokončila generační obměnu

Pozici výkonné ředitelky přebírá Natálie Kazíková, novým CEO je Jaromír Frič jr.

Praha, 21. února 2023 – Ryze česká rodinná společnost HEATON zabývající se zejména oblastmi gynekologie, urologie, nefrologie, diabetologie a onkologie ohlásila personální změny ve vedení. Sourozenci Natálie Kazíková a Jaromír Frič jr., kteří společnost řídí od roku 2021, mění své pracovní pozice.

Zkraje letošního roku byl Jaromír Frič jr., dosavadní výkonný ředitel, jmenován novým CEO společnosti HEATON. Z nově nabyté pozice bude mít na starosti primárně nastavování celkové strategie společnosti. Rovněž bude zodpovědný za finanční výkon. „HEATON je v Česku etablovaným hráčem v odvětví gynekologie, urologie i onkologie. Už delší dobu vidíme velký potenciál i v oblasti diabetologie, kam jsme vstoupili vloni a do budoucna s ní máme velké plány. Dál se budeme intenzivně věnovat našim zahraničním trhům, kde bychom chtěli růst minimálně stejným templem jako v minulých letech,“ říká Jaromír Frič jr.

Pozici výkonného ředitele převzala po svém bratrovi Natálie Kazíková, dosavadní ředitelka pro strategii a rozvoj. Jejím úkolem bude nejen implementace strategie a cílů do všech firemních procesů a přímé každodenní řízení společnosti, ale i hledání nových produktů do současného portfolia. „V této turbulentní době nás čeká jistě mnoho nových výzev, ale i příležitostí. HEATON má zkušený team kolegů a věřím, že i v dalších letech budeme schopni naplňovat naše cíle,“ uvádí Natálie Kazíková.

Vedení společnosti bylo sourozencům Natálii a Jaromírovi předáno před dvěma lety.  Do té doby ji řídili jejich rodiče, původní zakladatelé a majitelé, Jaromír sr. a Jaroslava Fričovi. Pod jejich vedením se HEATON dokázal přerodit v mezinárodní skupinu s obratem přes 300 milionů korun ročně. Kromě České republiky působí také na Slovensku, v Rumunsku, v Německu a v mnoha dalších zemích střední a východní Evropy.

O společnosti HEATON

HEATON je česká rodinná farmaceutická společnost sídlící v Praze. Už více než 20 let působí ve farmaceutickém průmyslu. Na své trhy dodává produkty z oblasti gynekologie, urologie, nefrologie, onkologie, diabetologie, substituční léčby a produkty pro nemocniční segment.