HEATON vstupuje do odvětví diabetologie

Společnost HEATON, ryze česká farmaceutická firma působící především v oblasti gynekologie, vstoupila do nového farmaceutického odvětví, kterým je diabetologie.

Vedle oblastí gynekologie, urologie a nefrologie, kde je HEATON již stabilním hráčem, se společnost rozhodla vstoupit nově do oblasti diabetologie. Jejím cílem je přinést pacientům s diabetem produkty, které jim pomohou s tímto onemocněním žít bez větších omezení.

„Jsme velice hrdí na to, že se nám daří dál rozšiřovat naše portfolio a naplňovat tak náš dlouhodobý cíl podporovat veřejné zdraví nejen v České republice. V tomto oboru plném známých značek jsme sice nováčkem, ale díky zkušenému týmu se postupně dostáváme do kontaktů s lékaři a navazujeme spolupráci,“ říká Jaromír Frič jr., CEO společnosti HEATON.

Společnost na trh uvedla nový léčivý přípravek, který je indikován pro dospělé pacienty s diabetem mellitem II. typu ke zlepšení glykemie v monoterapii, ve dvojkombinační i trojkombinační terapii. Přípravek může být rovněž dodatečnou terapií k léčbě inzulinem.

V dalších letech se firma plánuje intenzivně soustředit na rozšíření diabetologického portfolia tak, aby lékařům a pacientům byla schopna nabídnout další produkty pro jednotlivé typy diabetu.

O společnosti HEATON

Ryze česká rodinná společnost HEATON se sídlem v Praze působí ve farmaceutickém průmyslu více než 20 let. Na své trhy, mezi které mimo jiné patří kromě České republiky i Slovensko, Německo, Dánsko či Finsko dodává produkty z oblasti gynekologie, urologie, nefrologie, onkologie, substituční léčby a produkty pro nemocniční segment.